Jak trénujeme

Individualitu každého hráče respektujeme, a to i ve skupinových trénincích (maximálně 4 děti). Vůbec neznamená, že když to někomu jde na začátku lépe, tak ostatní nemají šanci. Hodinu přizpůsobíme potřebám každého hráče tak, aby pro něho nebyla výuka příliš náročná nebo obráceně. Každé dítě může v určité fázi trénovat něco jiného.

Zvyšujeme psychickou odolnost od první hodiny. Co nejdříve necháváme děti hrát první zápasy. Nejen, aby pocítily tu skutečnou radost z „opravdového“ zápasu, ale aby také hned poznaly radost z výhry nebo smutek z prohry a uměly emoce s tím spojené dobře zvládat. Pochopily, proč se třeba nevzdávat při prvním zkaženém míči. Našly jistotu v samy sebe, že i když se hned nezadaří, karta se může brzy obrátit, pokud se o to pokusí.

Bez techniky to úplně nejde, proto na ní nezapomínáme. Přirozenost je dětem vlastní, proto je nějakou dobu necháváme, aby si samy vyzkoušely, jaké to vůbec je hrát s raketou. Ať si hru nejprve užijí po svém, aniž bychom jim do toho vstupovali. Postupně jim ale začneme ukazovat, jak správně „na to.“

Rozvoji pohybových a koordinačních schopností dětí je věnovaná část každé hodiny. A to i bez rakety, za pomocí nejrůznějších, i trošku na kurtu nezvyklých, pomůcek. Udržovat rovnováhu pomůže bosa. Rozvíjet postřeh lano. Trénovat koordinaci hody s různými míči nebo slalom mezi kuželkami. Na přesnost hod na panáka. Pro rozvoj rychlosti švihadlo. Pro lepší orientaci plní děti úkoly se zavřenýma očima. Pro větší cit hrajeme například s mokrými míči.

Pro vaše děti je k dispozici tým zkušených trenérů. Všichni mají zkušenosti s tréninkem dětí různých věkových kategorií, a to jak individuálním tak skupinovým.

 

 

Buďte to i vy, kdo ukážete, co je ve vás

Tenis je dynamický sport. Jsou pro něj typické rychlé starty, výpady, pohyby stranou, ale věštinou ne příliš dlouho. Průměrná délka tenisové výměny se zkracuje spolu s tím, jak se celkově hra zrychluje.
Powered by Wordpress, Redesign Theme by Tioreo